Sağlık

Otobüsle Avrupa Turu Zorluklar

Tabiki otobüsle avrupa turu yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar da olacak ve bu önemli noktaları bu yazımızda sizler için derlemiş olacağız.
SAĞLIK
Avrupa Turları yapmak isteyen pek çok ruhdaşımızın özellikle yaşayabilecekleri zorlukların farkındayız. Avrupa Turu’na karar vermeden önce bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.
Öncelikle Avrupa Turu’na katılmak isteyen ruhdaşlarımızın sağlığıyla ilgili çok büyük sorunları varsa geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, bir doktora gidip Avrupa Turu yapıp yapamayacağıyla ilgili doktoruyla görüşmesini tavsiye ederiz.
Küçük sorunları olan ve doktorunun belirttiği ilaçları (damla,sinir hapı..vb) ya da uyması gereken kuralları varsa, bu tip doktorunun belirttiği uyarıları Avrupa Turu sürecine göre ihtiyaç programı yapmasını değerli ruhdaşlarımıza tavsiye ederiz.
Bunların yanında Avrupa Turu esnasında oluşabilecek sağlık sorunları için biz gerekli tedbirlerimizi almış olacağız. Gerektiği yerlerde de sağlık sorunu olan ruhdaşımızı en yakın hastaneye en hızlı bir şekilde götüreceğimizi belirtmek isteriz.
Bu tür sağlık sorunlarını Avrupa Turu esnasında çözebilmek için de tüm kontaklarımızı bir elimizde hazır bekletiyor olacağız.
Hostel

Hostel

KONAKLAMA

Biliyorsunuz ki Avrupa kültürünü daha iyi benimseyebilmek için ve Avrupa insanıyla normal otele nazaran daha kolay iletişime geçebileceğimiz Hostel’lerde konaklayacağız. Bildiğiniz gibi Hostel’lerde %90 bizim gibi başka ülkelerden gelen yabancı ruhdaşlarımız da olacak. Bizim gibi gezgin ruhuyla çantasını toplayıp gelen yabancı ruhdaşlarımızla Hostel’lerde çok güzel vakit geçirebilecek,birbirimize gezdiğimiz yerleri,normal hayatta neler yaptıklarımızı,onlara öğreteceğimiz çocuksu küfürleri ve daha birçok şeyi paylaşabileceğiz. 🙂
Bloglar aracılığıyla ya da sosyal medya ağları sayesinde, Avrupa Turu yapan ruhdaşlarımızın yazılarına denk gelmiş ve onların yabancı ruhdaşlarımızla neler paylaştıklarına şahit olmuşsunuzdur.
Hem yabancı ruhdaşlarımızla anılar biriktirebilmek için hem de Otobüsle Avrupa Turu‘nu daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmek için Hostel’ler de konaklayacağız.

HOSTEL – ZORLUKLAR

Uyarı: Ben tanımadığım 4 kişi ile aynı odada kalmam diyen ruhdaşlarımıza Otobüsle Avrupa Turu’na katılmamalarını tavsiye ederiz.
Hostel Güvenlik

Hostel Güvenlik

 

Ya İtalyan Benjamin eşyalarımı ben uyurken hortumlarsa?
Akla gelebilecek ilk sorunuzu hemen yanıtlayalım istedik. 🙂 Böyle birşeyin olması neredeyse imkansızdır. Çünkü Hostel’lerde değerli eşyalarımızı koyabileceğimiz kendimize ait dolaplarımız olacak ve bu dolaplar öyle basit bir şekilde kırılabilecek dolaplar değildir. Zaten hırsızların da bu konuları çok iyi bildikleri için ve Hostel’de kalan kişilerin ekstra değerli olan eşyalarını Avrupa Turu‘nda yanında getirmeyeceklerini bildikleri için böyle birşeyin söz konusu olması imkansıza yakındır.
Hostel Ortamı

Hostel Ortamı

Hostel’lerde neredeyse %90’ı öğrencilerden oluşan Dünya’nın dört bir yanından gelmiş seyahat etmeyi seven gezgin ruhlu ruhdaşlarımızın, yani Almanya’dan Maria’nın,İspanya’dan Mario’nun, Japonya’dan Denis’in, Çin’den Kim Yan Yong’un olduğunu yinelemek isteriz. 🙂
Hostel Temizlik

Hostel Temizlik

Ya Kim Yan Yong çok temiz biri değilse? 
Bu tür yabancı ruhdaşlarımız da Hostel’lerde konaklamadan önce o Hostel’lerin nasıl olduğunu ve Hostel kurallarını bilerek geldiğini belirtmek isteriz. Avrupa’daki Hostel’ler zaten Avrupa standartlarında olduğu için temizliğe çok önem veren personellerle çalışırlar. Kalacağımız Hostel’lere ayakkabıyla dahi girmek yasaktır. Hijyen’e çok önem verildiği için herkesin terlikle Hostel’de dolaşması gerekir. Yataklarımızın çarşafları,yastık çarşaflarına kadar herkese yıkanmış temiz birşekilde teslim edildiklerini de belirtmek isteriz. 🙂
Hostel Yemek

Hostel Yemek

HOSTEL YEMEK

Gelelim bir diğer önemli konularımızdan birine. 🙂
Değerli ruhdaşlarımız Hostel’lerde Otel’lerdeki gibi hazır yemekler olmaz. Hostel’lerde mutfak olur ve bu mutfakta yemek yapabilmek için ihtiyacımız olabilecek herşey mevcuttur. Bu sayede daha ekonomik bir şekilde yemek ihtiyacımızı giderebiliyoruz. Hem de yabancı ruhdaşlarımızın kendi yaptıkları yöresel yemekleriyle, bizim orada birlikte yapacağımız milli yemeğimiz olan bol acılı Melemen takasını da yapacağımız aklınıza gelmiştir. 😀
Not: Mutfaklar da her zaman tertemizdir ve kullanacağımız araç gereçler hijyen açısından personeller tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir.

Avrupa Turu’nun hiç mi olumsuz yanı yok?

Hostel’de kalmanın tabiki de olumsuz yanları da vardır.
Özellikle en ufak bir sese bile uyanabilen ruhdaşlarımızdansanız geçmiş olsun dileklerimizi iletmeyi borç biliriz. 🙂
Kim Yan Yong

Kim Yan Yong 🙂

Çünkü siz uyurken ister istemez Çin’li kızımız Kim Yan Yong ses çıkarabilir, ya da Çin’de bulunan annesi Kim Yam Yong ile neler yaşadıklarını annesine telefonda anlatabilir. 🙂
Otobüsle Avrupa Turu Zorluklar yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız, yazdıklarımızın haricinde aklınıza takılan soru ya da sorularınız varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz..  🙂

Bir Yorum Bırak

E-mail adresin paylaşılmayacak. Tüm alanları doldurmalısın.