Viyana Opera Binası

Opera Binası

Değerli Lolibus okuyucuları bu yazımızda sizlere Viyana Gezi Rehberi‘nde değindiğimiz Opera Binası ile alakalı daha detaylı bilgiler sunacağız. Umarız beğeneceğiniz bir yazı olur. 🙂

Viyana’ da yer alan ve gezilebilecek farklı b ir aklan sağlayan bir Opera Binası‘dır. Bu bina da çok sık konserler verilmektedir. Konserler çok muhteşem bir şekil de geçmektedir. Bu konserlere denk gelirseniz mutlaka gitmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu müzeleri Rehberler ile birlikte de gezebilirsiniz.

Opera Binası

Viyana Opera Binası

Viyana Opera Binası

Burada konser olduğu zaman biletlerin çok çabuk tükendiğini sizlere söylememiz gereklidir. Bu biletleri tükenmeden almak için araştırmalarınızı yapmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü neredeyse konserden 1 hafta öncesine bile bilet bulunmamaktadır. Eğer konserlere denk gelmediyseniz bir ücret karşılığı ile bu Opera Binası‘nı Rehberlerinle gezebilirsiniz. Binaya girdiğiniz zaman zaten gösterişli bir bina göreceksiniz ve bu binaya gittiğinize hiç pişman olmayacaksınız.
Merdivenleri çıkarken gördüğünüz heykeller ile sanki Opera Müzesine değil de bir Saray’a girmiş gibi hissedeceksiniz. Yukarı doğru çıktığınız da çok şık olan 7 heykel daha göreceksiniz. Gittikçe mükemmelleşen bu Opera Binası çok gösterişli ve şık bir binadır. Bu binadaki her heykelin bir anlamı bulunmaktadır. Bu yapı da bir süre sonra zarar görmeye başlamıştır. O yüzden sık sık Restorasyona uğramaktadır.

Viyana Opera Binası

Viyana Opera Binası

Viyana Opera Binası

Salon da verilen Konserlerin oldukça gösterişli ve şık konserler olduğunu söyleyebiliriz. Gitme imkânınız varsa mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken bir yerdir diyebiliriz. Opera konseri olacağı zaman çok ciddi bir şekil de uğraşlar veriliyor. Büyük Büyük şekil de malzemeler yerleşiyor. Buraya çok farklı Ülkelerden Turist akımı yapıldığı için Koltukların arkasına mini monitörler konulmaktadır. Bu monitörler kişilere tercüme için konuşulmuştur. Tercümelerinizi kolay bir şekil de o monitörden izleyebileceksiniz. Rehberiniz eşliğinde de bu Opera ‘ya katılabilirsiniz. Çok fazla zevk alacağınız bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Viyana’ ya gelirseniz bu yapıyı mutlaka gezmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Değerli takipçilerimiz eğer siz de Lolibus’un düzenlemiş olduğu otobüsle avrupa turu‘na katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak turumuzla ilgili daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. 🙂

 

Bir Yorum Bırak

E-mail adresin paylaşılmayacak. Tüm alanları doldurmalısın.