Aziz Stephan Katedrali

Aziz Stephan Katedrali

Aziz Stephan Kadetrali

Değerli gezgin dostlarımız, bu yazımızda sizlere Viyana Gezi Rehberi yazımızda bilgi verdiğimiz Aziz Stephan Katedrali hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Aziz Stephan Katedrali

Aziz Stephan Katedrali

Bu Katedral’e çok fazla ziyaretçi akını yapılmaktadır. Her sene iki milyondan fazla ziyaretçi gelmektedir. Katedral Viyana’nın en önemli simgesi halindedir. 1147 yılın da kurulmuştur. Avusturya’nın en önemli yapılarından biridir. Çok fazla ilgi görülen Aziz Stephan Katedrali turist akınına uğramıştır. Eğer Viyana’ya giderseniz mutlaka uğramanız gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu Kadetrali‘n güney kısmından baktığınız da muhteşem bir manzara ile karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Bu manzara ile keyif yapabileceğiniz ve Viyana’yı en güzel şekil de görebileceğiniz bir yerdir.

Aziz Stephan Katedrali Hakkında

Aziz Stephan Katedrali

Aziz Stephan Katedrali

Aziz Stephan Katedrali Viyana’nın özgürlük simgesidir. Viyana kuşatmasın da Halkın sığındığı yer olmuştur. İzler ve kalıntılar hala bulunmaktadır. Katedral 137 metre yüksekliğe sahiptir. Duvarlar da bulunan Heykeller Avusturya’nın simgesini taşımaktadır. Türk çanı da bulunmaktadır. Bu Türk çanı Osmanlı ordusunun geri çekilmesi ile bırakılmıştır. Eski kalıntıları simgelemektedir. Birçok malzeme eritilmiş hal de burada bırakılmıştır. Katedrali de eskiden Pummerin Çanı bulunmaktaydı. Bu çan Herhangi bir savaş sırasın da halka haber edebilmek için kullanılmaktadır. Daha sonraki duvarlar da Viyana kuşatmasını anlatan bir tablo bulunmaktadır. Bu tablolar kalıntıları ve savaş sırasın da yaşananları kişilere hala anlatabilmek için kurulmuştur. Savaş sırasın da bulunan her şey simge olarak Aziz Stephan Katedrali ‘nde bulunmaktadır. Yani kişiler buraları gezdiğin de Viyana Kuşatmasını sanki tekrar yaşıyormuş hissine kapılmaktadır. Tarihi mekânlar herkese her zaman ilgi duyduran ve merak edilen mekânlar arasın da yer almaktadır. Bu mekânları mutlaka gezmeniz ve Her yerin tarihini bilmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Viyana ‘ya giderseniz uğramanız gereken yerler arasın da yer aldığının altını çizerek belirtmek isteriz. Sizler de farklı bir gezi ve yeni şeyler öğrenmek istiyorsanız mutlaka yazımızı okumanızı öneririz.

Bir Yorum Bırak

E-mail adresin paylaşılmayacak. Tüm alanları doldurmalısın.